Картинка
Новини Про Інститут Наукова діяльність Структура Аспірантура Закупівлі Контакти Конференції ІПФ Профспілка СПЕТФ-МНФ-2023


Назва публікації: "Чим займаються сумські науковці в Інституті прикладної фізики"

Автор: Міла Ляшенко

Джерело: ЦУКР

Аннотоція

Що вам відомо про Інститут прикладної фізики НАН України в Сумах? «Більшість думає, що Інститут — це той красивий палац на Петропавлівський, але це не зовсім так» — говорить Андрій Крамченков, фізик-дослідник у галузі ядерного мікроаналізу. У розмові з ним Цукр довідався про те, який внесок роблять сумські науковці в розвиток ядерної медицини, яким чином допомагають археологам та співпрацюють із закордонними вченими. А ще дізнався, що Інститут прикладної фізики — це не тільки пам’ятка архітектури в центрі міста, а ще й експериментальна лабораторія та центр приладобудування, що знаходяться в різних частинах Сум.

Заснування і розвиток

Інститут прикладної фізики в Сумах створили у 1991-му, аби займатися дослідженнями у галузі ядерної енергетики й медицини. Засновником і директором став Володимир Сторіжко — академік, який перейшов до інституту в Сумах із Харківського фізико-технічного інституту НАН України, привізши з собою прискорювач. Кадрове ядро Інституту склали три групи науковців, що приїхали до Сум із Сухумі, Новосибірську та Харкова.

Повна версія статті: cukr.city/city/2021/instytut-fizyky-sumy/


Дата публікації:25.11.2021 Дата внесення до бази: 09.12.2021